www.flickr.com
This is a Flickr badge showing public photos and videos from mmiik.media. Make your own badge here.


Az Erasmus alapjai

2010.02.10. 17:53 | MMI IK | Szólj hozzá!

Címkék: külügy erasmus

Mi is az Erasmus?

Ezzel az ösztöndíjjal az Európai Unió valamelyik tagállamában (attól függően, hogy a tanszéknek melyik egyetemmel van szerződése) lehet eltölteni legalább 3, maximum 12 hónapot. Az ösztöndíj célja lehet szakdolgozat elkészítése, szakmai gyakorlat vagy a hallgató szakos tanulmányaiba beillő tanegységek külföldön való teljesítése.

Pályázhatnak:
- magyar állampolgár vagy tartózkodási engedéllyel van Magyarországon
- beiratkozott hallgatója valamelyik államilag elismert, diplomát adó intézmények
- legalább két lezárt félévvel rendelkezik (értelemszerűen azon a szakon, amelyikkel ki szeretne menni)
- az intézete/tanszéke által kiírt és elbírált pályázaton nyert

Beadási határidő:
Minden év februárjában, de mindig az intézet/ tanszék hirdeti meg a pontos dátumot.

Finanszírozás:
Az ösztöndíj mértéke országonként különbözik. Nem haladhatja meg a havi 500 eurót, illetve a teljes tanévre az 5000 eurót. Az ösztöndíj ritkán fedezi a kint tartózkodás teljes költségeit, ezért érdemes figyelni szeptemberben az Erasmus Kiegészítő Támogatást, amit az EHÖK hirdet meg.

Részletek, tudnivalók, hasznos tanácsok:
- a hallgató a saját intézeténél/tanszékénél pályázhat Erasmusos ösztöndíjra, az ETR Erasmus felületén elektronikus úton
- ha a hallgató megpályázik egy Erasmus-ösztöndíjat, de nem nyeri el, akkor az csak azt jelenti, hogy anyagi támogatást nem fog kapni, a lehetősége viszont megvan, hogy a megjelölt intézményben tanulhasson. Ilyenkor lehet kérni az ún. label student-státust. Ez azt jelenti, hogy a hallgató minden költségét saját maga fedezi
- Erasmus-hallgató (label student is) külföldön hivatalosan legfeljebb diákmunkát vállalhat.
- Erasmus-hallgató más alapítványok ösztöndíjára nem pályázhat, ha azt az Erasmus kiegészítéseként, támogatásaként akarja igénybe venni. Kivételt képez az ELTE EHÖK Erasmus Kiegészítő Támogatása, melyre szintén pályázni kell (label student is)
- mindenki csak egyszer részesülhet Erasmus ösztöndíjban tanulmányai alatt.


Hogyan lehet pályázni?
A hallgató benyújtja a pályázatát saját intézetének/tanszékének, illetve az  ETR Erasmus felületén keresztül is átesik a procedúrán. A benyújtott pályázatokat az intézmény/tanszék szakmai alapon elbírálja, amit saját maga határoz meg. Ez alapján az intézet/ tanszék rangsort állít fel a pályázók között. Ezt megküldi a kari Erasmus bizottságnak. Az egyetemi bizottsági ülésen határozzák meg, amint megkapták a támogatásra szánható összegről a jelentést az Európai Uniótól, hány hallgató és milyen hosszú időre kaphatja meg a támogatást. Ezután ezt az eredményt az intézeti/tanszéki rangsorral egybevetve, a kari bizottságban derülnek ki a támogatást elnyerők nevei. Az eredményről minden pályázó hallgatót, koordinátort, tanszéket, intézetet írásban tájékoztatnak.

A legtöbb olyan egyetemen, ahol van Erasmus projekt, létezik egy ESN nevű (Erasmus Student Network) szervezet, aminek a feladata, hogy segítse a külföldi hallgatók beilleszkedését az új környezetbe. Az ESN-nel kapcsolatos ügyekben a BTK HÖK Külügyi Bizottságánál lehet érdeklődni. Van olyan egyetem is, ahol működik külön Erasmus-iroda. Mindenképpen érdemes utána nézni, hogy az adott városban vagy az egyetemen van-e Erasmus diákokat segítő szervezet.

Elérhetőségek:

ELTE Erasmus programvezető: Székely Ágnes: erasmus@rekthiv.elte.hu

ELTE BTK kari koordinátor: Bíró József  (http://btk.elte.hu/person/63a0797d-b89a-4967-8188-47d515e14800.aspx)

ELTE BTK Külügyi Bizottság elnök: Beregi Bettina (http://btkhok.elte.hu/cikkek/36)

ELTE BTK MMI IK külügyi referens: Galambos Péter (http://btkhok.elte.hu/cikkek/43)

Honlap:

eltebtkkulugy.blog.hu

A bejegyzés trackback címe:

https://mmiik.blog.hu/api/trackback/id/tr411747045

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.




Örömmel üdvözlünk a Médiakutatási és Művészetelméleti Intézet Intézeti Képviseletének (MMI IK) oldalán! Hírek, infromációk, érdekességek a tanulmányi ügyeinkről és a hallgatói életünkről. Fordulj hozzánk bizalommal!



Rólunk

Tanulmányi

Hasznos

TDK

Pályázatok

Külügy

Publikáció